Teslimat Şartları

 

Talep ettiğiniz ürünler siparişinizin ödemesi onaylandıktan sonra 1-3 iş günü içinde Aras Kargo'ya verilmektedir.

 

Şirketimizin ana prensibi, üretici ile nihai tüketiciyi buluşturmaktır. Bu nedenle, ürünlerimizin tamamına yakını gelen siparişler üzerine üretilmektedir. Üretim aşamasında olabilecek gecikmelerden dolayı, ürünün kargoya verilme süresinin uzaması durumunda, müşteri e-posta yoluyla bilgilendirilmektedir.

 

Fırsat Ürünlerinin satışı her hafta Pazartesi günü başlayıp, bir sonraki hafta Pazar gece yarısına kadar devam etmektedir. Bir hafta boyunca toplanan fırsat ürünü siparişleri, gelen taleplere göre, toplu olarak üretilmektedir. Bu nedenle, bu ürünlere ait siparişler, ödemelerinin de onaylanmış olması koşuluyla, fırsat sona erdikten sonra 2 - 4 işgünü içinde kargoya verilmektedir.

 

Alışverişlerinizde, ürün detay sayfasında aksi belirtilmedikçe, sipariş ettiğiniz ürünün kargo ücreti şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

 

Teslimat sırasında teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda kargo sorumlusu, sizin için kargo şirketinin telefon numarasını ve şube adresini içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. 2 gün içinde haber formu üzerindeki telefon numarasını arayıp siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirdikten sonra teslimat gerçekleştirilecektir.

 

Ülkemizde hizmet veren hiçbir kargo şirketi Pazar günleri çalışmamaktadır. Bu nedenle Pazar günleri teslimat yapılamamaktadır.

 

Ödeme sistemimiz yurt dışı kredi kartlarıyla ödeme imkanı da sunmaktadır. Yurt dışında yaşıyor ve sitemizden alışveriş yapmak istiyorsanız, ödemelerinizi herhangi bir bankaya ait Master ya da Visa kredi kartıyla veya dilerseniz banka havalesi yoluyla yapabilirsiniz.

 

K.K.T.C.' ye ve yurtdışına yapılan ürün teslimatlarında, kargo bedeli ücretsiz değil; müşteriye aittir.

 

Saat 17:00'den sonra verilen siparişler bir sonraki gün değerlendirmeye alınmaktadır.

 

Yurt dışından gelen siparişlerde ülkelerin bulunduğu zaman dilimleri farklılık gösterebilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, sipariş zamanı olarak ülkemizin yerel saati dikkate alınacaktır. Ayrıca yurt dışında kargo teslimat günleri de ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle, siparişleriniz yaşadığınız ülkenin kargo teslimat günleri içinde tarafınıza teslim edilecektir.

 

Siparişlerinizi takip etmek içim "Hesabım" bölümünü kullanabilirsiniz.

 

"Siparişiniz Hazırlanıyor" ifadesi, siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu belirtir.

 

"Ödeme Bekleniyor" ifadesi, havalenizin henüz tarafımıza ulaşmadığını ifade eder.

 

"Ödeme Hatırlatıldı" ifadesi,  havale ile yapılan ödemelerde 3 iş günü içerisinde ödemenin gelmediğini ve e-mail adresinize bununla ilgili bir uyarı mesajı gönderildiğini belirtir.

 

"Sipariş İptali Uyarısı" ifadesi, havale ile yapılan ödemelerde 4 iş günü içerisinde ödemenin gelmediğini, siparişinizin iptal edileceğini ve e-mail adresinize bunun ile ilgili bir uyarı mesajı gönderildiğini ifade eder.

 

"Kargoya Verildi" ifadesi ise siparişinizin firmamızdan ilgili kargo firmasına verildiğini ifade eder.

 

Sipariş verdikten sonra teslimat adresi değiştirilememektedir. O yüzden sipariş verme aşamasında teslimat adresinizin doğruluğundan lütfen emin olunuz.

 

Faturanız da ürün ile beraber elinize ulaşacaktır; ancak isterseniz sipariş sırasında fatura adresinizi, teslimat adresinizden farklı bir adres olarak belirtebilirsiniz. Bu durumda, faturanız siparişinizle birlikte yine aynı teslimat adresinize teslim edilecek ve tarafınızdan bununla ilgili herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir.

 

Kargo görevlisi, ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu nedenle sizin veya ürünü teslim alacak diğer kişinin yanında mutlaka kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir.

 

Teslimatla ilgili diğer önemli bilgiler şunlardır:

 

Gönderilen koli/paketinizde herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum olması durumunda lütfen gönderiyi teslim almayınız. Bu durumda kargo görevlisine tutanak tutturarak koli/paketinizi tarafımıza geri gönderiniz. Akabinde gereki tüm işlemler tarafımızca yapılacaktır.

 

Teslim aldıktan sonra, koli/paketiniz kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz de kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep edip koli/paketinizi teslim almayınız.

 

Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

 

Kargo teslimatında herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda tarafımıza haber veriniz.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR